Pogoda w Indonezji – pięknym kraju o każdej porze roku

27 marca, 2024 Tagi , ,

Indonezja jest to bajeczny kraj umiejscowiony w Azji Południowo-Wschodniej oraz Oceanii. Turyści uwielbiają do niego podróżować. Przykuwa uwagę obłędnymi widokami, ciepłym klimatem, nietuzinkową przyrodą, zabytkami, szeregiem atrakcji, a także niespotykanymi w Europie miejscami i obiektami, których nie można porównać z niczym innym. To miejsce, w którym można się zakochać. Tym bardziej, że pogoda na podróżowanie do tego rejonu jest doskonała niemalże w każdym miesiącu. 

Dlaczego warto polecieć do Indonezji na wakacje?

Indonezja przyciąga turystów bogactwem atrakcji, które można zobaczyć w tym cudownym kraju oraz pogodą i obłędnymi widokami. Na pierwszą myśl, która się nasuwa myśląc o Indonezji jest małpi las w Ubud. To rezerwat przyrody, który jest jedną z najpopularniejszych atrakcji. Monkey Forest może okazać się miejscem, gdzie odbędziesz najwspanialszy spacer w życiu. Przemierzając alejki i delektując się widokiem cudownej roślinności można podziwiać fantastyczne rzeźby oraz fragmenty świątyni, które są na tym terenie, a przy głównych alejkach można spotkać małpy.

Doskonałym czasem na zwiedzanie tego rejonu jest np. marzec. Temperatura w ciągu dnia oscyluje wtedy w granicach 31°C. Jednak w tym terminie trzeba liczyć się z niewielką liczbą godzin słonecznych w ciągu dnia. W marcu słońce w Indonezji świeci średnio 5 godzin w ciągu doby. Panuje w tym czasie dość duża wilgotność powietrza, ponieważ oscyluje w granicach około 80%. Jeśli chodzi o kwiecień to temperatura jest podobna. W dzień należy liczyć się z tym, że słupki rtęci będą wskazywały około 30°C, z kolei w nocy około 10° mniej. 

Czy maj i czerwiec to dobre miesiące na podróż do Indonezji?

Wybierając się do Indonezji warto zapoznać się nie tylko z atrakcjami regionu, ale także z temperaturą, która będzie panowała w danym czasie. To od niej często zależy w jaki sposób będzie wyglądał wypoczynek. Wybierając się w podróż do Indonezji w maju trzeba liczyć się z tym, że temperatura powietrza w cieniu będzie wynosiła około 31°C. W tym miesiącu jest tez zdecydowanie dłuższy dzień. Liczba godzin słonecznych w tym czasie wynosi siedem, dlatego jest to doskonały czas na zwiedzanie przeróżnych zakątków tego kraju, a także błogie wylegiwanie się na plaży.

Warto podkreślić, że Indonezja to rejon, w którym panuje tropikalny klimat równikowy oraz podrównikowy. Co oznacza, że występuje na jego obszarze bardzo wysoka temperatura, a także wysoka wilgotność powietrza. W porze deszczowej należy spodziewać się intensywnych opadów. Od maja do września panuje pora sucha. Jest to najlepszy czas na odwiedzenie Indonezji, ponieważ w tym terminie istnieje największe prawdopodobieństwo bezdeszczowej pogody. Wybierając się do Indonezji w czerwcu należy spodziewać się dość wysokich temperatur. W dzień słupki rtęci wskażą minimum 30°C. Temperatura wody zwykle w tym czasie wynosi około 28°. Noce są również ciepłe, ponieważ temperatura powietrza w tym czasie wynosi 22°C. Jest to idealny czas na odpoczynek, relaks, a także zwiedzanie. Dużą popularnością wśród turystów cieszy się Borobudur, czyli największa świątynia buddyjska na tamtym obszarze. 

Czy warto lecieć do Indonezji w lipcu, sierpniu, bądź we wrześniu?

Lipiec, sierpień oraz wrzesień to miesiące doskonałe na podróż do Indonezji. W tym czasie nadal panuje pora sucha, dlatego jest to chętnie odwiedzany kraj przez turystów. Temperatura w ciągu dnia mocno rozpieszcza zwiedzających, ponieważ zwykle wynosi od 31°C. Oczywiście warto mieć na uwadze, że Indonezja zajmuje dość duży obszar. Pogoda może się od siebie różnić na poszczególnych wyspach. Czas od marca do listopada jest najlepszy na odwiedzenie wyspy bogów, a także Sulawesi, Bali czy Kalimantan. W październiku oraz listopadzie występują cały czas dość wysokie temperatury, dlatego turyści muszą liczyć się, że zobaczą na słupkach rtęci około 32°C. 

Jak można zauważyć podróż do Indonezji niemalże w każdym miesiącu może być doskonałym czasem na wypoczynek, a także zobaczenie tego cudownego zakątka świata. 

Poprzedni

Ceny w Indonezji, koszty życia i utrzymania 

Co kupić w Indonezji – Przewodnik po najlepszych pamiątkach i produktach lokalnych

Następny

Dodaj komentarz